Home Over ons Om te bekijken Nieuws

Waarschuwing: oplichters thuisbatterij actief

Leestijd: 1 minuut

Wij ontvangen signalen dat er telefonische verkopers zijn die thuisbatterijen willen verkopen. Ze vertellen erbij dat ze dit doen in samenwerking met de woningcorporatie. Dat klopt niet!

Hoe gaan de oplichters te werk?

Vaak benaderen ze de slachtoffers per telefoon. Maar ook via e-mail of brieven. Soms worden de organisaties bij naam genoemd. Zoals Batterij Centrale of Centrum voor Noodstroomvoorziening. Vaak gaat het om frauduleuze praktijken.

Teken niks en geef geen toestemming

Krijg je een telefoontje van de ‘Batterij Centrale’ of ‘Centrum voor Noodstroomvoorziening’? Hang dan direct op. Klik ook niet op betaalverzoeken in e-mails of berichten van dit soort organisaties. Vaak proberen ze je op te lichten.

Wees alert

  • Vertrouw je het niet? Hang direct op.
  • Ga niet in op betaalverzoeken via e-mail of brief.
  • Zoek online naar ervaringen of reviews van de organisatie.
  • Twijfel je of een telefoontje echt van de woningcorporatie komt? Neem dan altijd contact op met die woningcorporatie.

Meer info

Meer informatie over telefonische oplichting en wat je kunt doen als je hiermee te maken krijgt, staat op de website van de politie:
https://www.politie.nl/informatie/ik-ben-slachtoffer-van-telefonische-oplichting-wat-moet-ik-doen.html